czwartek, 3 kwietnia 2014

Nieważne ile razy upadniesz, ważne ile razy wstaniesz...

Witajcie Kochani:*
Jest takie powiedzenie "raz na wozie raz pod wozem" i tak samo się dzieje u nas w życiu. Wiele osób boi się porażki a strach przed porażką to najgorsze co może być, ponieważ nas w pewnym sensie blokuje i wyzwala lęk. Porażki czekają w życiu na każdego, u jednych mniejsze, u innych większe ale ich nie da się napewno ominąć. Ważne by je dobrze wykorzystać- to znaczy nie bać się niepowodzenia tylko starać się przygotować odpowiednio na nie. Trzeba sobie powiedzieć że każdy popełnia czasami błędy i ma do tego pełne prawo. A porażka lub niepowodzenie jest takim właśnie błędem, mniejszym lub większym. Ważne również by ze swoich błędów wyciągać wnioski i starać się nie popełniać dwa razy tego samego błędu. Jeśli masz np. słabe stopnie w szkole, zastanów się DLACZEGO- może za mało się uczysz albo źle się uczysz- szukaj rozwiązań, które pozwolą Ci polepszyć Twoje oceny a zarazem zdobywać jak najwięcej sukcesów. Pamiętaj również że sukces nie przychodzi odrazu- trzeba na niego ciężko zapracować. I ćwicz nad swoim sukcesem, marzeniem, osiągnięciem, bo pamiętaj- ćwiczenie czyni Mistrza:) Nie załamuj się, gdy coś Ci nie wychodzi, tylko staraj się to wykonać w inny sposób. Znajdź pomysł na siebie i swoje życie oraz rób to co lubisz najbardziej (kiedy tylko masz wolny czas) a staniesz się napewno szczęśliwszym człowiekem. I pamiętaj- "pierwsi będą ostatnimi, a ostatni pierwszymi" ;););)
A Wy co na ten temat myślicie?
P@ulli$t@

4 komentarze:

pijanazyciem on 3 kwietnia 2014 15:38 pisze...

Najważniejsze, aby wyciągać wnioski na przyszłość. Porażki wzmacniają charakter, uczą, więc nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło :)

Dus ieg on 3 kwietnia 2014 18:19 pisze...

Genialny post, zmotywowałaś mnie :)

Marzena on 4 kwietnia 2014 14:13 pisze...

Bardzo ładnie ujęłaś w słowa swoje przemyślenia. Post mi się podoba, nie mówiąc już o tym, że w 100% się z Tobą zgadzam. Pozdrowionka :)

Lo Wi on 5 kwietnia 2014 19:27 pisze...

Super notka, bardzo, bardzo mądra. Daje do myślenia.

Co powiesz na wspólną obserwację? :)
Zapraszam: by-lolka.blogspot.com

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz:)