poniedziałek, 13 października 2014

Recepta na Szczęście? Trudno powiedzieć.

Witam:*
Czemu tak jest że trudniej nam zapomnieć o przykrych wspomnieniach, a łatwiej nam nie pamiętać tych przyjemnych? Wiele ludzi lubi się zadręczać swoją przeszłością, zamiast żyć teraźniejszością. Jeszcze inni zadręczają się przyszłością również nie żyjąc teraźniejszością. Oba sposoby są według mnie nie najlepsze.
Sposób 1:
Żyjąc tym co było kiedyś nie tak w Twoim życiu, nie potrafisz czerpać radości z tego co się dzieje teraz. Tak wiem, że o przykrych wspomnieniach bardzo trudno zapomnieć, ale nie mogą one nam blokować i uniemożliwiać funkcjonowania TERAZ. Bo co się stało, to się nie odstanie, nie mamy wehikułu czasu, który pozwoli nam się cofnąć do przeszłości i ponaprawiać wszystkie błędy. Błędów nie popełnia tylko ten, który nie robi nic.
Sposób 2:
Jeśli żyjesz, myśląc ciągle o tym co będzie, co zrobisz, jak będzie wyglądało Twoje życie za 5-10 lat, także nie potrafisz czerpać radości z tego co się dzieje teraz. Co Ci da myślenie o swojej przyszłości w takim natężeniu, że będzie Ci to utrudniać życie na co dzień? Nie wiesz nawet przecież czy tej przyszłości dożyjesz. Warto coś robić, mając jakieś plany na przyszłość, ale skupiając się na tym co się dzieje tu i teraz. Dzięki temu co robisz TU i TERAZ osiągniesz swoją zaplanowaną przyszłość, może nawet z odrobiną szczęścia spełnisz swoje marzenia.


P@ulli$t@

3 komentarze:

Aleksandra Kupis on 13 października 2014 21:27 pisze...

dokładnie! trzeba żyć tu i teraz i cieszyć się tym co się ma, a nie tym co się straciło, albo mogło się mieć :D
http://whatisinthehat.blogspot.com/

paja kordulasinska on 14 października 2014 11:40 pisze...

świetny post!

http://pajapaulina.blogspot.co.uk/

Ann&Pat on 14 października 2014 19:16 pisze...

Bardzo pozytywny post ! Szczescie Najwazniejsze <3
Od dłuższego czasu czytam twojego bloga i jestem pod wielkim wrażeniem oby tak dalej <3
Może wspólna obserwacja ?
Jeżeli tak to zostaw u mnie komentarz ;*

http://our-dynamic-world.blogspot.com/

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz:)